Projeler

ZEUS-R4-WEB.jpg
Zeus Enerji BES (12 MWe) Kırklareli

Kırklareli Organize Sanayi'deki Zeus Enerji'ye ait Biyokütle Enerji Santrali, Türkiye'deki ilk biyokütle enerji santrallerindendir. Orman artığı, talaş v.b. atıkların yakıt olarak kullanıldığı santral, 12 MWe elektrik üretme kapasitesine sahiptir. Proses ile tam koordinasyonlu olarak uygulama projeleri, altyapı projeleri, yangın projesi, peyzaj projesi ve görselleştirme hizmetleri verilmiştir. 

DEBA-RENDER-2-WEB.jpg
Deba Enerji BES (15,80 MWe) Sakarya

Sakarya İli Kaynarca İlçesi Kızılcaali Köyü'ndeki Deba Enerji'ye ait Burak-1 Biyokütle Enerji Santrali'nde orman artığı, talaş v.b. atıklar yakıt olarak kullanılmaktadır ve santral, 15,80 MWe elektrik üretme kapasitesine sahiptir. Proses ile tam koordinasyonlu olarak uygulama projeleri, altyapı projeleri, yangın projesi, peyzaj projesi ve müşavirlik (saha kontrol) hizmetleri verilmiştir. 

FBY-RENDER-2-WEB.jpg
FBY Enerji BES (9,30 MWe) Adana

Adana İli Yüreğir İlçesi, Zağarlı Mahallesi'ndeki FBY Enerji'ye ait Biyokütle Enerji Santrali'nde pamuk artığı, narenciye artığı v.b. atıklar yakıt olarak kullanılmaktadır ve santral, 9,30 MWe elektrik üretme kapasitesine sahiptir. 

Proses ile tam koordinasyonlu olarak uygulama projeleri, altyapı projeleri, yangın projesi, peyzaj projesi ve müşavirlik (ihale dosyası hazırlanması) hizmetleri verilmiştir. 

H29-R1-WEB.jpg
H29 Enerji BES (10 MWe)  Manisa

Manisa İli Salihli İlçesi, Adala Mahallesindeki H29 Enerji'ye ait Biyokütle Enerji Santrali'nde orman artığı, tarımsal atıklar ve tavuk altlığı v.b. atıklar yakıt olarak kullanılmaktadır ve santral, 10,00 MWe elektrik üretme kapasitesine sahiptir. 

Proses ile tam koordinasyonlu olarak uygulama projeleri, altyapı projeleri, yangın projesi hizmetleri verilmiştir. Proje ve diğer hizmetler devam etmektedir.

OGUL-R1-WEB.jpg
Oğul Enerji BES (7,50 MWe)  İstanbul

İstanbul İli Tuzla İlçesi, ITOSB deki Oğul Enerji'ye ait Biyokütle Enerji Santrali'nde orman artığı, tarımsal atıklar v.b. atıklar yakıt olarak kullanılmaktadır ve santral, 7,50 MWe elektrik üretme kapasitesine sahiptir. 

Proses ile tam koordinasyonlu olarak uygulama projeleri, altyapı projeleri, yangın projesi hizmetleri verilmiştir. 

© 2019 Yesta Mimarlık & Tezkon Mühendislik 

Her hakkı Saklıdır. Bu web sitesindeki içerik ve görseller izinsiz kullanılamaz.